BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vakar perskaičiau šį Raimondos įrašą ir prisiminiau kaip pirmą kartą gyvenime pamačiau triušiukus: buvau kaime ir senelis nuvedė parodyti kaip atrodo gyvūliai (miesto vaikas aš). Kadangi buvau dar tokio amžiaus, kai kelionė iš vieno kambario į kitą atrodo trunkanti amžinybę, ypač, jei niekas nelaiko už rankos saugodamas nuo griūvinėjimo, tai man buvo parodyti patys nebaisiausi gyvūlėliai - mėsiniai triušiukai.

Jie buvo pilki, pūkuoti, ir tupėjo mediniuose narveliuose.

Senelis kaip tik dėjo jiems šviežią žolę, kai aš paklausiau kam jie reikalingi, o jis man atsakė, kad kai užaugs, tai mes juos valgysime. Tada ir aš savo maža rankytę suėmiau žolės ir pradėjau kišti į narvelius pergyvendama, kad labai jau nedaug tų žalių šiaudelių į man į rankelę telpa.

Galvojau: “Ėskit, ėskit, nesikuklinki, mažieji pūkuotukai. Gerkit švarų vandenį, šiltai miegokit ir gerai gyvenkit, kad skanesni būtumėte.” :)

Gerbiu vegetarus, bet aš tai mėsytę mėgstu :D

Prie progos - mano kepti kreivi tešlos zuikučiai:

null

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (17) : “Jei turėtų proga, ar sausaininiai kiškiai suėstų žmoniją?”

 1. RagaNaite rašė:

  O kokie smagus skanumėliai. Tiesa triušiena labai sveika ir dietiška, kaip ir aviena. Niam niam … :}

 2. petruska rašė:

  As negaleciau valgyt triusiuko… Jie per daug zavingi :)

 3. Andrius Juozulevičius a.k.a. "Chiotas" rašė:

  Prieš paskutiniam sakiniui pritarčiau ir aš :) Mėsa yra skanu :)

 4. Nyctereutes rašė:

  Nepėsčias vaikas buvai, su teisingu požiūriu :D :D

 5. Justikas rašė:

  Sausainiai kiškiai žmonijos neės, nes jie nevieningi - matosi klasių susiskaldymas, vieni turi silikoninį (įtariu, kad net Tupperware) kepimo padėklą, o kiti varganą pergamentinį popierių :(

 6. Raimonda rašė:

  Ir aš mėsą valgau, ir mėgstu, bet tik vištieną. Jokios kitos. Man triušiai perdaug mieli gyvūnėliai.

 7. moksliukesdienorastis rašė:

  Naaa… mano seneliai augina triušius ir aš jų nebevalgau nuo tada, kai būdama ~10 susiprotėjau paklausti: “ar čia vištiena?” ir gauti neigiamą atsakymą.

 8. Flarmesa rašė:

  (+1)
  *Nuvogia tešlos zuikutį*
  OMNOMNOM >:3

 9. harpy rašė:

  Kaip skaniai atrodo!… *smailiuskassutystančiaseile*

 10. midori rašė:

  “Mėgstu” arba “skanu” yra, sakyčiau, ganėtinai prasti argumentai siekiant pateisinti gyvūno nužudymą, nors visuomenėje jie ir labai priimtini. O sausainiukai tai gražiai atrodo :-)

 11. ENORCA rašė:

  Dėkoju visiems už komentarus.

  Taip, midori, aš pateisinu gyvūnų žudymą dėl mėsos. BET. Pateisinu tik tokiu atveju, jei gyvūnas buvo augintas jam tinkančiomis sąlygomis ir užmuštas jam nesukeliant kančios. Pateisinu, jei laukinio gyvūno natūralios savybės buvo selekciškai modifikuotos tik tiek, kiek minimaliai reikia jo laikymui nelaisvėje, neprarandant pagarbos gyvybei ir gamtai.

  Aš nepateisinu gyvūnų auginimo, kai jie laikomi tamsoje, surakinti, nušerti hormonais ir antibiotikais, kad būtų švelnesnė, skanesnė ir pigesnė mėsa. Aš nepateisinu, kai į gyvūną žiūrima kaip į nemąstantį ir nejaučiantį padarą-daiktą. Aš nepateisinu, kai gyvūnai, gimę laisvėję, yra žudomi ne dėl būtinybės prasimaitinti, o dėl trofėjų ir sportinio intereso.

  :) nu skani ta mėsa, ką padarysi :D

 12. Pieštukėlis rašė:

  Man labiausiai patiko šokoladinis sausainis, visas aplipytas M&M’s :)))

 13. midori rašė:

  Supratau, esi už gyvūnų gerovę, tačiau iš esmės nematai nieko blogo kitų rūšių naudojime saviems tikslams. Bet vis tiek knieti :-) - “aš pateisinu gyvūnų žudymą dėl mėsos” yra labai bendras teiginys, neparodantis konteksto. Jį galima įvairiai plėsti - “aš pateisinu gyvūnų žudymą dėl mėsos”, kai kažkam gresia badas; “aš pateisinu gyvūnų žudymą dėl mėsos”, jeigu žmogui tai patinka; “aš pateisinu gyvūnų žudymą dėl mėsos”, jeigu kažkam mėsa sukelia malonumą (padirgina skonio receptorius); ir t.t. Ar pastarieji du teiginiai gali būti laikomi pakankamai pagrįstais ir suderinamais su pagarba gyvybei?

  P.S. kas apskritai yra “pagarba gyvybei”? Ar gyvybės atėmimas yra dalis pagarbos jai? O gal priešingai - pagarba gyvybei yra jos tęstinumo užtikrinimas?

 14. ENORCA rašė:

  Čia būtų galima ginčytis ir ginčytis, tiesa?
  Bet tikiuosi, kad supratai, ką norėjau pasakyti ir dabar tiesiog mėgini mane išprovokuoti XD

 15. midori rašė:

  Mano siekis ramiai padiskutuoti ir susipažinti su tavo pozicija, nenoriu ginčų. Provokacijų taip pat nesiekiu, tiesiog kai kurie tavo teiginiai man neaiškūs. Na, bet jeigu nori, galime palikti kaip yra :-)

 16. ENORCA rašė:

  Jei atvirai - tai labai tingiu…
  :) jei tikrai toks noras yra ir ginčias su manimi atrodo vertas dėmesio ir pastangų, gali parašyti man facebook’e žinutę - susirašysim, susitiksim gyvai kokioje kavinėje ir galėsim užsidiskutuoti iki ryto :D

 17. midori rašė:

  Nesinori trumpinti tavo 22 valandų savaitės, o ir negyvenu Vilniuje… tad paliksim kitam kartui :-) Nebent vėl komentaruose “prisikabinsiu” ^_^

Rašyti komentarą