BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

sukubas

Šiandien apturėjau labai keistą potyrį - miego paralyžių.

Paprastai jį sukelia nervinė įtampa, bet gali išprovokuoti ir miego pozos ar šiaip gyvenimo ritmo pokyčiai. Dažni miego paralyžiai būdingi kai kuriom nervinėm ligom - narkolepsijai, migrenai ir panašiai. Sveiki žmonės vidutiniškai per gyvenimą patiria du miego paralyžius, kuriuos atsimena. Tai matyt čia buvo mano pirmasis:

Taigi, miegu aš sau ir sapnuoju, kad galiu ant kažkokio tai metalinio stalo :) Visai “no fun”. Šalta ir nyku. Nusprendžiu pabusti. Atsimerkiu ir prieš save matau kokį tai “ateivių”. Jis stovi šalia mano lovos ir žiūri į mane, kaip koks vaikas į ant nugaros apsivertųsį vabalą. Tai aš žiūriu į jį ir pradedu mąstyti, kad jis ganėtinai panašus į padarą, kuris galėtų evoliucionuoti iš driežo.
Šiaip miego paralyžiui dažniausiai yra būdingas kylantis baisus panikos priepuolis, bet maniškis greičiausiai nusikreipė į mano pačios haliucinaciją, nes ji sureagavo išgąsdinta manęs taip, kaip galima išsigąsti įkišus ranką į vonią norint iš jos ištraukti kamštį, bet būti sugriebtam už riešo nežinia iš kur atsiradusios kitos rankos :D Take that nightmare!

Po kelių minučių nuo haliucinacijos pabaigos galėjau pajudinti dešinę ranką. Buvo labai keistas jausmas, nes nors galėjau ranką judinti, bet ja visiškai nieko nejaučiau. Uždėjau sau ant veido, norėdama įsitikinti ar tikrai jau galiu judėti. Taip ir užmigau jaučianti, kad mane kažkas liečia, bet nejausdama, kad kažką liečiu.

Miego paralyžiui taip pat be haliucinacijų yra labai būdingi fiziniai potyriai, kad žmogus haliucionuojamo padaro (ar šiaip) yra kažkur velkamas, draskomas, prievartaujamas. Kad pakyla į orą, kažkur skrenda, ar kad jo dvasia “išeina” iš kūno. Gali matyti šviesas, girdėti garsus ir panašiai. Religiningiems - tai demonai ar angelai (paralyžius gali būti ir su teigiamais išgyvenimais), kitiems - ateiviai, tretiems atrodo, kad regi mirusiuosiuos ar pradeda išprotėti :)

Paralyžius gali ištikti ir prieš užmiegant. Tai nėra sapnavimas nemiegant - tai tiesiog “klaidos” smegenyse REM miego stadijos metu. Na, nesame mes tobuli padarai - kartais koją sutraukia mėšlungis, akyse pasivaidena, o miegant paralyžius ištinka :) Svarbu, kad ne per dažnai ir netrukdytų gyvenimui :D

Taip pat mokausi naują eilėraštį. Šį kartą trumpą - meilės dainą parašyta viduramžiška lotynų kalba. 800 metų senumo! Pateikiu dvi dainos verijas - vieną atliekamą tradiciškiau, o kitą - popsiškiau/moderniau:

Štai dainos žodžiai, o šalia - kaip aš dainą suprantu :) (jei kas studijuojate lotynų kalbą ir galite pataisyti mane, mėgėją, būtų malonu):

Veni, veni, venias,
ne me mori facias,
Hyria, Hyrie
Nazaza Trillirivos!
Eik, eik, ateiki,
Nes mirsiu toli nuo tavęs,
Hyrija, Hyrije
Nacaca Trilirivos!
Pulchra tibi facies,
oculorum acies,
capillorum series -
o quam clara species!
Gražus tavo veidas,
Akys švyti,
Plaukai banguoja,
Esi be trūkumų.
Rosa rubicundior,
lilio candidior,
omnibus formosior,
semper in te glorior!
Raudonesnė už rožę,
Baltesnė už leliją,
Gražiausia mūsuose,
Šlovingiausia.

Kas sakė, kad meilės kalba prancūzų - melavo. Lotyniškai skamba žymiai… prašmatniau ;D

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (13) : “Sapnavau, sapnavau, kad ateivį sutikau”

 1. Call Me Winter rašė:

  Vajė, kaip džiaugiuos, kad iki šiol nepatyriau(?) miego paralyžiaus. O jei ir patyriau, tai jis nelabai atitinka tavo atpasakotus. Košmarą, kurį pamenu, per visą gyvenimą iki šiol teturiu tik vieną. :)
  O kaip dėl eilėraščio, tai pirmoji dainos versija man žymiai gražesnė :D Ir eilėraštis (lotynų kalba) labai patiko.

 2. ENORCA rašė:

  Aš irgi per visą gyvenimą tik vieną košmarą tesapnavau :)
  Labai džiugu, kad eilėraštis patiko ^^ Gražius dalykus matyti/girdėti turi kuo daugiau žmonių! :D Ačiū už komentarą.

 3. RagaNaite rašė:

  Och, kaip tu tikroviškai atpasakoji sapnus!!! Bet tai ir nesupratau ar esu pajutusi paralyžių ar ne. Gal ne… O tau tai nuo piešimo drakoniukai vaidenasi ;)

 4. Spartaner rašė:

  as pries kokius 2 metus turejau miego paralyziu. Tada man vaidenosi, kad mane apsedo kazkokia dvasia, kuri mane visa nakti ivairiai kankino, ir pazadejo dar sugrizti. As per ta kankinima vis stengdavausi uzmigti ir aiskinti sau, kad man vaidenasi. Gerai kad neesu religinga, o tai dar buciau pamaniusi kad rimtai mane dvasios lanko :). Turbut cia artimiausias dalykas kosmarui kuri kada sapnavau. Siaip daznai mano sapnai buna gana ziaurus, pvz daznai sapnuoju visokias apokalipses ir kataklizmus. Kitaip sakant - 101 budas kaip galetu pasibaigti pasaulis. Viskas nuo asteroidu, iki uzverdancios juros ir pan. Bet tie sapnai niekada nebuna kosmarai, bet panasesni i veiksmo filmus.Nereikia i kino teatra eiti, priedo neblogi specialieji efektai.

 5. ENORCA rašė:

  RagaNaite - paralyžius buvo :) o drakoniukai tai nesivaideno ;D gi sakiau, kad kažkoks ateivis XD

 6. innerregion rašė:

  Mano brolis, kai jam perkaito smegenys nuo kompiuterio, kažką (ne)panašaus apturėjo - ramiausiai miegojo, o kitą akimirką jau haliucinogenuodamas lakstė po kambarį, lindo visur slėptis ir rėkė, kad jį tuoj suras :/ Ir nifiga tokio nurmainti neina.

 7. ENORCA rašė:

  :) čia jau visai kas kita jam buvo.

 8. Aihara rašė:

  Ok… kuo miego paralyžius skiriasi nuo įprastinio košmaro? Sugalvojau paklausti žmogaus, per gyvenimą sapnavusio tik vieną košmarą :D Ar skirtumas tame, kad pabudus iš sapno iškart suvokiama, kad tai sapnas, o miego paralyžiaus sukeltos haliucinacijos priimamos kaip tikrovė? (Tai paaiškintų visus apreiškimus ir ateivių pagrobimus).
  Dar vienas klausimas - ar gali būti, kad jei žmogui nuolatinė nervinė įtampa, jis miego paralyžių patirs dažnai, tarkim kartą per savaitę?
  Ir dar, kaip šitas reiškinys vadinasi angliškai?

 9. Spartaner rašė:

  angliskai tai yra sleep paralisis -> http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis
  na man bent jau buvo taip, kad viskas labai realu. t.y. atsibundi nakti, savo lovoje, savo kambaryje, negali pajudeti ir baubai vaidenasi ( mano atveju dvasios). O paprastas kosmaras dazniausiai vyksta biski kitaip, atsibudus neatrodo kad tai buvo realybe. o esant miego paralyziuj, gali zmogus ir imti galvoti kad ji nakti dvasios uzpuole ir begti kunigo kviestis ar panasiai.

 10. Gyveni tik kartą » Blog Archive » Naktibalda rašė:

  [...] kad neištiktų jūsų toks paralyžius, RagaNaitė [...]

 11. moksliukesdienorastis rašė:

  O tu gal visai nepatyrei miego paralyžiaus? Pvz. Badas Hopkinsas, garsus paranormalių reiškinių, susijusių su ateiviais, tyrinėtojas, vienoje savo knygoje yra rašęs, kad tuo metu, kai žmonės sutinka ateivius, dažnai negali pasijudinti, nors gali mąstyti. :S

 12. Ricardas rašė:

  Nes Badas Hopkinsas, žinoma, laisvalaikiu bendrauja su ateiviais :P
  O miego paralyžiui būdinga, kad žmogus negali pajudėti; košmaruose kaip tik dažniausiai tenka bėgti ir pan. Miego laboratorijos JAV nekartą buvo užfiksuota polisomnogramose toks paralyžius ir sako, kad yra žmonių, kurie taip visada atsibunda :( vargšai…

 13. Mindaugas rašė:

  spartaner> o juk paprasta vat taip vat sedeti dabar prie kompo ir rasyti, kai (atrodo) viskas yra pasibaige. Siaip labai jau naiviai nuskambejo sio blogo autores ispudis, mazdaug viena karta patyriau, pavikipedinau ir esu eksperte, juk medicina studijuoju, tai viska zinau ir viskam yra moksliskas paaiskinimas. Nemanau, kad viskas yra taip paprasta, kodel tuomet viso pasaulio folklore minimos dvasios ir demonai, salyse, visai tarpusavyje nesusijusiose ir t.t. Nesiskusdavau nei vienu simptomu, vikipedijoje aprasytu apie miego paralyziu, bet “sapnuodavau” beveik kasnakt. Ir kodel tokio sapno metu labai gerai veikia dvasias atbaidanti mantra? Savihipnoze? Abejociau. Na, tiek jau to, labanakt :)

Rašyti komentarą