BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Būtinai pažiūrėkite šį trumpą video iki galo.

Įspūdinga, tiesa?

Norėčiau suklijuoti šią širdį savo antrajai pusei tik bėda, kad ji niekada nepripažino Valentino dienos :) Tai matyt suklijuosiu kuriai nors kitai dienai. Kai tik įsigysiu printerį kas nors man padovanos/atiduos printerį, kad galėčiau atsispausdinti dalis ir išsiklijuosiu vonią plytelėmis (visa širdis yra iš popieriaus, tik strypas metalinis, o dėžutei reikia šiek tiek fanieros ir medžio:

Nemanau, kad bus sudėtingiau už mano jau konstruotą muzikinę dėžutę (kurios vos nesužaidė vienas mano grupiokas >:0 ) ar senų senovėje gamintą drakono leteną.

O_O tikiuosi man neužplauks vonioje daryti mozaikos…

>o<

Rodyk draugams

Gairės : , , , , | komentarai (7)

Prieš porą dienų kioske pastebėjau rinkinuką už 99ct - surenkamą putplasčio-kartono-velnias-žino-ko dinozaurą su paslaptingu pakeliu.

>:D išsirinkau oranžinį.

nes graži spalva:


(Atrodo motinai dinozaurei šitas nėštumas buvo neplanuotas)

[poll id="81"]

Pakelis buvo prigrūstas gliukozės ir kokios tai rūgšties miltelių mišinio. Visai nieko. Suvalgiau. Dar gyva:


(O gal čia koks narkotikas?)

Meniškasis obuolių pjaustinėjimas:

rawr

Akcija-atrakcija: kadangi 2011 metų išūkis man einasi ganėtinai sparčiai (per mėnesį reikia nupiešti po 2 piešinius, o aš jau trečią įketvirdalėjau) tai sumaniau nupiešti ką “šonan”. Nupiešiu du A5 formato (pusė rašomojo lapo dydžio) piešinius - vienas atititeks sugalvojusiam man labiausiai patikusią frazę, kurią galėtų sakyti žemiau pavaizduotas veikėjas, o kitas - atsitiktiniam frazės galvotojui :) (piešinio temą galės išsirinkti laimėjusieji).

Taigi, paveiksliukas, kuriam reikia galvoti frazę:

Angel Dansestu mangos.

Frazes galima galvoti iki tol, kol nupiešiu piešinį tema “Atspindys” :) Po jo ir imsiuosiu laimėtojų darbų ;D (jeigu jau dabar žinote kokio piešinio norėtumėte, galite apie tai irgi komentare pasakyti :) Bus greičiau :B )

*linguoja*

Rodyk draugams

Gairės : , , , , , , , , , , , , , | komentarai (16)

sukubas

Šiandien apturėjau labai keistą potyrį - miego paralyžių.

Paprastai jį sukelia nervinė įtampa, bet gali išprovokuoti ir miego pozos ar šiaip gyvenimo ritmo pokyčiai. Dažni miego paralyžiai būdingi kai kuriom nervinėm ligom - narkolepsijai, migrenai ir panašiai. Sveiki žmonės vidutiniškai per gyvenimą patiria du miego paralyžius, kuriuos atsimena. Tai matyt čia buvo mano pirmasis:

Taigi, miegu aš sau ir sapnuoju, kad galiu ant kažkokio tai metalinio stalo :) Visai “no fun”. Šalta ir nyku. Nusprendžiu pabusti. Atsimerkiu ir prieš save matau kokį tai “ateivių”. Jis stovi šalia mano lovos ir žiūri į mane, kaip koks vaikas į ant nugaros apsivertųsį vabalą. Tai aš žiūriu į jį ir pradedu mąstyti, kad jis ganėtinai panašus į padarą, kuris galėtų evoliucionuoti iš driežo.
Šiaip miego paralyžiui dažniausiai yra būdingas kylantis baisus panikos priepuolis, bet maniškis greičiausiai nusikreipė į mano pačios haliucinaciją, nes ji sureagavo išgąsdinta manęs taip, kaip galima išsigąsti įkišus ranką į vonią norint iš jos ištraukti kamštį, bet būti sugriebtam už riešo nežinia iš kur atsiradusios kitos rankos :D Take that nightmare!

Po kelių minučių nuo haliucinacijos pabaigos galėjau pajudinti dešinę ranką. Buvo labai keistas jausmas, nes nors galėjau ranką judinti, bet ja visiškai nieko nejaučiau. Uždėjau sau ant veido, norėdama įsitikinti ar tikrai jau galiu judėti. Taip ir užmigau jaučianti, kad mane kažkas liečia, bet nejausdama, kad kažką liečiu.

Miego paralyžiui taip pat be haliucinacijų yra labai būdingi fiziniai potyriai, kad žmogus haliucionuojamo padaro (ar šiaip) yra kažkur velkamas, draskomas, prievartaujamas. Kad pakyla į orą, kažkur skrenda, ar kad jo dvasia “išeina” iš kūno. Gali matyti šviesas, girdėti garsus ir panašiai. Religiningiems - tai demonai ar angelai (paralyžius gali būti ir su teigiamais išgyvenimais), kitiems - ateiviai, tretiems atrodo, kad regi mirusiuosiuos ar pradeda išprotėti :)

Paralyžius gali ištikti ir prieš užmiegant. Tai nėra sapnavimas nemiegant - tai tiesiog “klaidos” smegenyse REM miego stadijos metu. Na, nesame mes tobuli padarai - kartais koją sutraukia mėšlungis, akyse pasivaidena, o miegant paralyžius ištinka :) Svarbu, kad ne per dažnai ir netrukdytų gyvenimui :D

Taip pat mokausi naują eilėraštį. Šį kartą trumpą - meilės dainą parašyta viduramžiška lotynų kalba. 800 metų senumo! Pateikiu dvi dainos verijas - vieną atliekamą tradiciškiau, o kitą - popsiškiau/moderniau:

Štai dainos žodžiai, o šalia - kaip aš dainą suprantu :) (jei kas studijuojate lotynų kalbą ir galite pataisyti mane, mėgėją, būtų malonu):

Veni, veni, venias,
ne me mori facias,
Hyria, Hyrie
Nazaza Trillirivos!
Eik, eik, ateiki,
Nes mirsiu toli nuo tavęs,
Hyrija, Hyrije
Nacaca Trilirivos!
Pulchra tibi facies,
oculorum acies,
capillorum series -
o quam clara species!
Gražus tavo veidas,
Akys švyti,
Plaukai banguoja,
Esi be trūkumų.
Rosa rubicundior,
lilio candidior,
omnibus formosior,
semper in te glorior!
Raudonesnė už rožę,
Baltesnė už leliją,
Gražiausia mūsuose,
Šlovingiausia.

Kas sakė, kad meilės kalba prancūzų - melavo. Lotyniškai skamba žymiai… prašmatniau ;D

Rodyk draugams

Gairės : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | komentarai (13)

Vakar perskaičiau šį Raimondos įrašą ir prisiminiau kaip pirmą kartą gyvenime pamačiau triušiukus: buvau kaime ir senelis nuvedė parodyti kaip atrodo gyvūliai (miesto vaikas aš). Kadangi buvau dar tokio amžiaus, kai kelionė iš vieno kambario į kitą atrodo trunkanti amžinybę, ypač, jei niekas nelaiko už rankos saugodamas nuo griūvinėjimo, tai man buvo parodyti patys nebaisiausi gyvūlėliai - mėsiniai triušiukai.

Jie buvo pilki, pūkuoti, ir tupėjo mediniuose narveliuose.

Senelis kaip tik dėjo jiems šviežią žolę, kai aš paklausiau kam jie reikalingi, o jis man atsakė, kad kai užaugs, tai mes juos valgysime. Tada ir aš savo maža rankytę suėmiau žolės ir pradėjau kišti į narvelius pergyvendama, kad labai jau nedaug tų žalių šiaudelių į man į rankelę telpa.

Galvojau: “Ėskit, ėskit, nesikuklinki, mažieji pūkuotukai. Gerkit švarų vandenį, šiltai miegokit ir gerai gyvenkit, kad skanesni būtumėte.” :)

Gerbiu vegetarus, bet aš tai mėsytę mėgstu :D

Prie progos - mano kepti kreivi tešlos zuikučiai:

null

Rodyk draugams

Gairės : , , , , , , , | komentarai (17)

Praeitą šeštadienį mano antra pusė užbėgo į Maxim’ą šio to nupirkti. Aš nenorėjau eiti vidun (ach, kaip mano dėmesį traukia visi spalvoti ir blizgantys daiktai), tai nusprendžiau palaukti tas porą minučių lauke. Eidami link parduotuvės mes praėjome bekojį vyriškį invalido vėžimėlyje - kai jį pamačiau, pagalvojau, kad jis kažko laukia - taip buvo galima spręsti iš jo veido išraiškos ir išvaizdos: nors ir ne naujas, bet labai geras vėžimėlis, šilta striukė, inteligentiškas veidas be jokių alkoholio ar nikotino išdarkytų bruožų.

Taigi, stoviu aš prie parduotuvės, dairausi aplinkui ir ką aš matau? Kas kiek laiko prie to vyriškio prieina koks nors žmogus ir duoda jam pinigėlį. Anas padėkoja ir įsideda jį užantin, o geradaris nueina visas išsišiepęs. Prastovėjau nepilnas 5 minutes ir tik du praėję žmonės nieko nedavė, o kadangi stovėjau netoli ir šiek tiek aukščiau, mačiau kad porą kartų gavo po 2Lt ir vieną kartą 5Lt monetą :) Šeimos su mažais vaikais buvo itin dosnios.

Vėliau papasakojau savo mamai, tai ji nusijuokė, kad kartais mato jį prie savo darbo - irgi niekada neprašo, bet jei kas duoda - visada paima ir padėkoja. Gerai pagalvojus, tai jis nieko neapgauna - jis žmonėms suteikia paslaugą pasijusti laimingiems.

Prieš pat grįžtant mano antrai pusei iš parduotuvės dar spėjau pamatyti kaip šis gudrutis išsitraukė naują apple telefoną ir pradėjo rinkti žinutę.


(nežinau kieno ši puiki nuotrauka :) )

Rodyk draugams

Gairės : , , | komentarai (20)

:) Šiandien nusprendžiau susiplanuoti laiką naujam mokslų pusmečiui. Mano grupės tvarkaraštis atrodo maždaug taip:

Pirmadienis:
8.00-9.30 Patologinės fiziologijos pratybos fakultete.
9.30-11.00 Imunologijos pratybos fakultete lyginėmis savaitėmis.
12.30-14.00 Traumatologijos, Ortopedijos ir plastinės rekonstrukcinės chirurgijos paskaita VGPUL’e
14.45-16.15 Klinikinės onkologijos pagrindų ir vėžio biologijos paskaita fakultete.

Antradienis:
8.30-10.10 Bendrosios pediatrijos ir neonatologijos pagrindų pratybos Vaikų ligų klinikoje Bendrosios ir ambulatorinės pediatrijos centre
12.00-14.00 Anesteziologijos ir reanimatologijos pasakaita VGPUL’e - nelyginėmis savaitėmis.
12.45-14.15 Bendrosios pediatrijos ir neonatologijos paskaita Akušerijos ir Vaikų ligų korpuse - lyginėmis savaitėmis.
15.00-17.00 Farmakologijos pratybos fakultete.

Trečiadinienis:
8.00-9.30 Klinikinės radiologijos pratybos SK Radiologijos c.
9.45-11.15 Klinikinės onkologijos pagrindų ir vėžio biologijos pratybos kas antrą savaitę
VU Onkologijos institute.
12.15-13.45 Farmakologijos paskaita fakultete.

Ketvirtadienis
8.00-9.30 Klinikinės onkologijos pagrindų ir vėžio biologijo pratybos VULSK Hematologijos centre.
10.30-12.00 Anesteziologijos ir reanimatologijos pratybos VULSK Chirurginis korpuse.
12.00-13.30 Patologinės anatomijos paskaita Valstybiniame Patologijos.
14.00-15.30 Klinikinės radiologijos paskaita kas antrą savaitė VUL Santariškių klinikose - lyginėmis savaitėmis arba klinikinės onkologijos pagrindai ir vėžio bioologijos paskaita nelyginėmis (ten pat).

Penktadienis
8.00-9.30 Patologinės anatomijos pratybos SK Patologijos centre.
11.00-14.00 Traumatologijos, ortopedinės ir plastinės rekonstrukcinės chirurgijos pratybos VGPUL’e.
15.00-16.30 Pataloginės fiziologijos paskata fakultete.

Tikiuosi nieko nepraleidau :)

Taigi, paskaitos prasideda kone kasdien aštuntą, nusigauti iki jų reikės apie valandos ir penkiolikos minučių, dar pusvalandį palieku pusryčiams, apsiprausimui, apsirengimui… vadinasi keltis reiktų *skaičiuoja* 6:15, pridėjus dar 1 valandą papiešimui (nes labai norisi) ir laiką išsibudinimui išeina, kad kelsiuosi 5:00. Ū jė. Valstybinis radijas jau veikia 8D turėsiu ko klausytis.

Tiep, kitas punktas.. Ėjimas miegoti.

Miegui kitą semestrą paskirsiu 8 valandas. Jei matysiu, kad puikiai išsimiegu, mažinsiu kas 5 min. per savaitę kėlimosis anksčiau sąskaita. Taigi… eiti miegoti teks 21:00. Very good. Jei trūks, vėlgi - ilginsiu kėlimosi sąskaita.

Atsižvelgiant į tai, kad po paskaitų dar apie 1 valanda “nusivalgys” grįžimui namo, tai piramdienį lieka 4 valandos, antradienį 3, trečiadienį net 7, ketvirtadienį 5, o penktadienį 3 valandos visam kam, be paskaitų lankymo ir važinėjimo į jas (dažnai tarpo tarp paskaitų vos vos užtenka nuvykti iš taško A į tašką B, o kai nutinka taip, kad yra to laiko daugiau, tai smagu ir su grupiokais pasitrinti ar kokią farmakologiją tenka pazubrinti). Viso 22 valandos per darbo savaitę. Dar kokias 7 atėmus buičiai lieka 15 valandų savarankiškam mokymuisi. Dar sekmadienį pridėjus gal ir ne taip blogai bus. Norėtųsi daugiau, bet ką padarysi…

Šeštadienius paliksiu “inkilo” remontavimui ir kokio filmo vakare su antra puse pažiūrėjimui :D

Dar šeštadieniais pamėginsiu išmokti naujų eilėraščių (bus apie ką galvoti skutant dažus ar tepant glaistą). Pradėsiu nuo Rudyard Kipling “If”. Mokysiuosi originalo, anglų kalba:

Pateikiu ir lietuvišką vertimą (nežinau kieno), tačiau manau, kad jame dingsta didelė dalis prasmės:

If you can keep your head when all about you
Are losing theirs and blaming it on you;
If you can trust yourself when all men doubt you,
But make allowance for their doubting too;
If you can wait and not be tired by waiting,
Or, being lied about, don’t deal in lies,
Or, being hated, don’t give way to hating,
And yet don’t look too good, nor talk too wise;

If you can dream - and not make dreams your master;
If you can think - and not make thoughts your aim;
If you can meet with triumph and disaster
And treat those two imposters just the same;
If you can bear to hear the truth you’ve spoken
Twisted by knaves to make a trap for fools,
Or watch the things you gave your life to broken,
And stoop and build ‘em up with wornout tools;

If you can make one heap of all your winnings
And risk it on one turn of pitch-and-toss,
And lose, and start again at your beginnings
And never breath a word about your loss;
If you can force your heart and nerve and sinew
To serve your turn long after they are gone,
And so hold on when there is nothing in you
Except the Will which says to them: “Hold on”;

If you can talk with crowds and keep your virtue,
Or walk with kings - nor lose the common touch;
If neither foes nor loving friends can hurt you;
If all men count with you, but none too much;
If you can fill the unforgiving minute
With sixty seconds’ worth of distance run -
Yours is the Earth and everything that’s in it,
And - which is more - you’ll be a Man my son!

Jei Tu ramus, kada visi klajoja,
Pametę galvas, kaltina tave;
Tiki savim, kada kiti dvejoja,
Ir jų dvejonių nelaikai kalte;
Jei moki kantriai laukt ir nepavargti,
Už piktą šmeižtą nesiteist šmeižtu,
Nekenčiamas nekenčiančių nesmerkti
Ir nesidėt protingu ir geru;

Jei Tavo svajos remiasi tikrove,
O mintys - ne vedliai , o palyda;
Jei Tu , sutikęs Negandą ir Šlovę,
Gali bodėtis viena ir kita;
Jei kęst gali, kai Tavo tiesą šventą
Derglioja niekšai, siekdami klastos,
Kai žlunga tai, kas sunkiai užgyventa,
Ir vėl pradėti viską iš pradžios;

Jei visą ką anksčiau esi laimėjęs,
Gali lengva širdim ant kortos dėt,
Pralošt, vėl griebtis to, nuo ko pradėjęs,
Ir niekada po to nesigailėt;
Jei savo raumenų ir dvasios galią
Gali valdyt kaip sumanai,
Ir nepalūžt, kai teturi tik Valią,
kuri Tau tyliai kužda:”Privalai!”,

Jei su minia gali būt sąžiningas,
O su karaliais- paprastas, kuklus;
Jei priešams ir draugams esi teisingas
Ir su Tavimi kiekvienas pagarbus;
Jei Tu jauti, kaip greitai bėga Laikas
Ir jį matuot sekundėmis gali,
Tada Tu būsi tikras Žemės vaikas,
Tada, sūnau, Tu tapsi ŽMOGUMI.

Rodyk draugams

Gairės : , , , , , , , , , , , | komentarai (9)

Šiame savo įraše pamėginsiu atsakyti į kelis preito įrašo komentaruose užduotus klausimus :)

Pirmiausia duosiu kelis patarimus apie lucid-dreaming‘ą, arba sapnų kontroliavimą. Kadangi internete ir taip jau galima rasti milijonus patarimų šia tema, tai duosiu kelis saviškius:

Patarimai fiziniui lygmeniui. Kaip bebūtų gaila kai kuriems asmenims, bet visgi sapnas prasideda ir baigiasi mūsų kūno nervinėje sistemoje (kiek jame dalyvauja kitos elektromagnetinius impulsus gebančios generuoti ląstelės paliksiu spręsti mokslininkams). Todėl kuo geriau smegenims - tuo joms lengviau dirbti (ir sapnuoti).

Jeigu jaučiatęs nuolatos pavargę ir liūdni, tai gali būti dėl B grupės vitaminų ar polinesočiųjų rūgščių trūkumo. Pamėginkite pusryčiams suvalgyti dubenėlį “miuslikų”, o po pietų išgerti šaukštelį žuvies taukų (mm… žuvies taukai :> kaip skanu :D). Taip pat įsitikinkite ar pagalvė, ant kurios miegate jums yra patogi. Nors per TV rodo daug reklamų apie visokius artopedinius čiužinius/pagalves ir kokie jie yra sveiki stuburui, bet nereikia pamiršti ir to, kad kakle yra kraujagyslių kuriomis smegenis pasiekia joms reikalingas kraujas. Nebūtina pirkti ortopedinės pagalvės - galbūt užtektų dar vienos paprastos arba kaip tik - gal be pagalvės jums miegotųsi dar geriau.

Kai kuriems žmonėms pradėti sapnuoti lucid sapnus užtenka miegoti su kepure (man vaikystėje irgi to užtekdavo). Arba su kojinėmis (kojos mažiau šala -> joms reikia mažiau kraujo -> daugiau tenka galvai -> MOAR FUN)

Patarimai rytui ir vakarui: Girdėjau, kad kai kurie žmonės naktį sapnuoja apie tai, apie ką vakare labai galvojo. Nevadinčiau to sapnų valdymu, bet galbūt tai jums padės. Taip pat pamėginkite atsiminti ką sapnavote - nėra taip, kad mes nesapnuojame. Tik ne visi atsimename. Pamėginkite prie lovos pasidėti sąsiuvinį ir vos pabudę atsiminti ką sapnavote. Turėkite kantrybės - jūs turite išmokti prisiminti savo sapnus :) kas iš to, jei valdysite juos, o vėliau viską pamiršite.

Gali būti blogesnis variantas - jų atsiminti jūs nenorite: galbūt jums nepatinka dalykai apie kuriuos jums sapnai pasakoja, galbūt jūs laikotės nuomonės, kad realybė yra dalykas blogas ir nuo jos reikia bėgti į nerealybę (juk sapnas - tai realybės tęstinumas miego metu, o sapno nebuvimas - panašus į mirtį, realybės nebebuvimą). Bet tuo pačiu šitas variantas ir lengvesnis, nes jums nereikės mokytis sapnų prisiminti, užteks to vėl panorėti - kiekvieną kartą kai darysite bet kokį dalyką, kuriuo ketinate “pailsėti” nuo realybės paklauskite savęs “WTF? kam man to reikia?”. Čia kaip ir su kepuriuku - neretai rūkyti metę žmonės nustemba vėl pradėję sapnuoti :)

Patarimai emociniam/psichiniam lygmeniui. Paprastai kontroliuoti sapnui užtenka suvokti, kad sapnuojate. Bet ar dažnai sapne apie tai susimąstote? Kuo dažniau realiame gyvenime klausite savęs “ar tai tikra”, tuo lengviau bus to paklausti ir sapne. Pamenu iš pat pradžių suvokdavau kad sapnuoju dėl tokių dalykų, kaip kad pasikeitusios apgamo ant rankos vietos, o ne dėl sapne danguje plaukiančių milžiniškų rausvų banginių. Suraskite savo realybės atramas ir jas įsidėmėkite.

Taip pat atsakykite sau į klausimą - ko jūs norite iš sapnų kontroliavimo? Mūsų sapnai atskeidžia tikrąją mūsų psichiką. Jeigu nesivaldote gyvenime, vargu ar suvaldysite sapną. Todėl kai supykstate klausikite savęs “kodėl aš pykstu?” ir panašiai. Miegant mus lanko du sapnų tipai - lėtojo miego metu jie sudaryti daugiau iš minčių ir apmąstymų (aišku, ne žodinių), o greitojo - iš vaizdų, garsų, kvapų ir panašiai. Paprastai pirmasis mano sapnas, kurį atsimenu, būna tarsi perėjimas iš vieno į kitą ir jį visą lydi viena emocija, kurios negalėdama paaiškinti sapne (nes ji dažniausiai būna “atsineštas” iš dienos) jau suvokiu, kad sapnuoju.

Tai turėtų padėti išmokti valdyti sapną kada tik to užsimanysite.

Jei nepadeda, pamėginkite nustatyti kompiuterį, kad jis pradėtų tyliai groti tą pačią dainą likus 3-1 valandai iki jūsų kėlimosi laiko (išmėginkite įvairius variantus). Ausys girdės muziką, bet miegančios smegenys ją suvoks savaip - ar tai žemės drebėjimu, ar tai klykiančiais šunimis, o galbūt net ta pačia muzika. Po kelių savaičių imsite tą pastebėti ir tai taps tarsi aliarmu “tu esi sapne”. Kai kurios firmos net spec. prietaisus tam gamina. Kartais žmonėms taip pat veikia ir paprasti žadintuvai - jie suskamba, žmonės per miegus juos išjungia, o vėliau dar kokias 5 minutes sapnuoja lucid sapnus :) Kai kurie specialiai tam nusistato žadintuvą kokiomis 1-2 valandomis anksčiau, nei jiems reiktų keltis iš tikrųjų, vėliau likusį laiką lucid sapnuoja, tik kadangi pabudę nebeprisimena, negali paaiškint, kam jiems toks dalykas reikalingas :D (kažkur giliai galvoje tai lieka “weee!!! lets do it again!)

Jei norite vienkartinės patirties, tai siūlau pabudus lovoje pagulėti kokias 10-15 minučių, o tada vėl užmigti. Tokiu būdu kai kurie psichiatrai savo pacientams gydo košmarus, nes po tokių užmigimų daugiau nei pusė kylančių sapnų būna daugiau ar mažiau lucid.

Paprastai aš nusprendžiu nekontroliuoti sapnų visiškai - tai būtų labai neįdomu. Pavyzdžiui nusprendžiu sapnuoti, kad kasinėsiu griuvėsius, bet ką atkasiu, tai palieku nuspręsti sapnui. Jei man patinka ką randu pakeičiu sapną į tokį, kuriame aš jau gyvenu ir dalyvauju atkastos kultūros praeityje. O gal kaip tik - įdomiau toliau sapnuoti kaip tuos griuvėsius pristatau tarptautinei bendruomenei :) Sapnai skiriasi nuo paprastų fantazijų, nes sapnuojant visi pokyčiai atrodo tikresni ar net ryškesni, nei realybėje. Gali būti kokios nors rūšies, lyties ar amžiaus, gyventi kur nori, veikti ką nori, ir net įsivesti “undo” fuknciją, jei nori :D Nemokama atrakcija kiekvieną naktį ;D

Sekantis klausimas buvo apie panseksualumą (nors aglo vakar jau ir taip gana gerai trumpai paaiškino)

Panseksualai savo partnerius myli pirmiausiai kaip asmenybes, o tik tuomet kaip fizinius objektus. Aš savo vyrą myliu ne todėl, kad jis yra gražus, bet man jis yra gražus todėl, kad aš jį myliu. Kiti vyrai ar moterys mane seksualiai domina tik tiek, kiek jie man yra panašūs į mano partnerį. Mano vyro lytiniai organai man yra tiek pat svarbūs kiek ir visi kiti jo organai, o būdo savybės darančios jį vyru visuomenės akyse tiek pat svarbios, kaip ir visos kitos savybės.

Daugumoje pirmykčių kultūrų panseksualūs santykiai pateikiami kaip santykių siekiamybė - draugystė, kuri būdama intin didelė ir stipri suveda žmones ir lytiniame gyvenime. Skirtingų lyčių poros yra itin laimingos, nes jie vienas kitam gali padovanoti didžiausą dovaną - susilaukti ir dviese užauginti vaiką, taip pasakydami, kad meilė tokia stipri, kad dalis savęs išmainoma į dalį kito žmogos, tikint kad gautas naujas žmogutis bus geresnis už abu prieš tai buvusius (o net jei ir ne, tai nekaltinant dėl to nei naujojo žmogaus, nei savo partnerio, nes viskas buvo daroma na kažko tikintis, bet jau kažką turint). Panseksualūs asmenys labai rūpinasi savo vaikų švietimu ir lavinimu, negalintis turėti vaikų dažnai įsivaikina ne norėdami sutvirtinti savo pačių santykius (jie ir taip būna tvirti), bet pasidalinti savo laime su dar vienu asmeniu. Tokie santykiai atsirado žmogui išeinant iš “gyvūno” stadijos, nes tik tai garantavo, kad savo vaikais bus rūpinamasi geriau, nei savimi pačiu - akmens amžiaus žmogus galėjo leisti sau pagimdyti tik 2-3 vaikus ir privalėjo juos išmokyti visko, ko pats mokėjo taip gerai, kad jo vaikas per gyvenimą dar spėtų kažko naujo išmokti/sukurti. Taip pat evoliuciškai išsivystė ir meilės jausmas, nes gyvenimas buvo trumpas, per gyvenimą galėjai ir nepamatyti daugiau kaip 100 kitų savo rūšies atstovų - jie turėjo būti arba draugai arba priešai.

Krikščioniškoje kultūroje santykių siekiamybė yra heteroseksualūs santykiai - parnerystė yra pirmiausiai skiriama ne draugystės sutvirtinimui, o giminės pratęsimui (tam didelę įtaką turi ir tai, kad krikščionybėje santuoka po mirties nėra tęsiama, kaip kad kai kuriose pirmykštėse kultūrose (kadangi nemažai tokių neturi pomirtinio gyvenimo sąvokos, todėl dabartinis gyvenimas jiems ir yra toji amžinybė, kurios laukia krikščionys)). Heteroseksualas kitą myli tiek, kek tas kitas atitinka jo jau iš anksto nusistatytus reikalavimus - pvz.: vaikystėje suformuotą įvaizdį. Jeigu panseksualas gyvena pagal moto “mūsų gyvenimai yra geri, bet drauge jie yra dar geresni, dviese mes galime daugiau”, tai heteroseksualaus įvaizdis moto yra “mano gyvenimas be meilės yra liūdnas ir blogas, man reikalingas asmuo, kurį mylėčiau/kuris mylėtų mane, vienas aš negaliu nieko”. Bevaikė šeima nėra laikoma tikra šeima, nes nevykdo savo funkcijos, kaip žmonių rūšies gausinimo. Įsivaikinanti vaikus, anot tokio suvokimo, krikščionių šeima dar jiems paslaugą (gerą darbą) - nes ir tokie vaikai nėra “pilnaverčiai”. Motinų ir tėvų gerumas apsprendžiamas ne klausimu “ko tu savo vaiką išmokei”, bet “ar tu savo vaiką pagimdei?”. Jei pagimdei - sveikinam, jau esi geras tėvas/mama. Dar daugiau pagimdei? nu išvis šaunuolis :) Jei panseksualių partnerių vaikas gali savo tėvams pasakyti “Mama, tėti, ačiū, kad mane pagimdėte ir užauginote.”, nes jis yra tėvų gyvenimo pilnatvės rezultatas, tai heteroseksualių to pasakyti negali, nes jo gimdymas buvo privalomas kaip tos pilnatvės pasiekimo elementas. To sąskaita buvo galima pradėti gimdyti >10 vaikų, turint tiek rankų pereiti nuo medžioklės ir rinkimo prie žemės ūkio ir mėginti tuos vaikus išmaitinti.

Homoseksualumas tas pats - tik čia veikia dvi tos pačios lytys ir tai sukelia didelį ir aršų piktumą su heteroseksualumu. Dėl to heteroseksualus taip pykdo tas faktas, kad homeseksualai užsiima seksu (kaip gi čia dabar, ne “darbo” reikalais), kad drįsta sakytis esą laimingi negalėdami turėti vaikų (nes patys heteroseksualai tokiais dažnai nesijaučia ir turėdami) ar reikalauti, kad jiems būtų leista įsivaikinti vaikus (kurie tos pačios lyties homoseksualiom porom (tokios gali būti ir panseksualių) yra tokie patys reikalingi, kaip ir heteroseksualioms poroms, kaip norimos gyvenimo pilnatvės pasiekimo būdas). Biseksualumas - tai dviejų zuikių nušovimas vienu šūviu :)

Kai kurie panseksualai būna įsimylėję patys save - viena iš narcizizmo formų. Anot Z. Froido panseksualumas - vienintelė “sveika” žmogaus seksualumo forma. Galbūt tame tiesos ir yra. Panseksualai dažniausiai būna apsigimę monogamai. Jei heteroseksualioje poroje moteris staiga pareišktų, kad darosi lyties keitimosi operaciją, tai vyras greičiausią ją pliktų susijaudinęs, kad ji iškrypusi, ką žmonės apie jį pagalvos, susirūpinęs savo paties vyriškumu ir panašiai. Tuo tarpu panseksualioje poroje vyras susijaudintų, kad tokios operacijos dar labai nepažengusios ir gali sugadinti jo mylimam žmogui sveikatą. Panseksualam priesaika “ir džiaugsme ir varge” yra ne pareiga, o savaime suprantamas dalykas. Net kai vienas iš tokios poros nueina į šoną, tai kitas galvoja ką jis padarė blogai, kad nebeatneša pirmąjąm meilės ir jeigu taip jau yra, kad to darymo išvengti neįmanoma, antrajam leidžia išeiti, nes jo laimė pirmajam tokia pati svarbi, kaip ir savo.

Žiniasklaidoje dažnai painiojamas seksualumas su filija. Geriausiai papaiškinti kuo jos skiriasi homoseksualumo pavyzdžiui: jei vyrui tik patinka užsiimti seksu su kitu vyru, tai yra androfilija, bet jeigu jis nori gyventi ir drauge pasenti su juo - tai yra homoseksualumas. Apmaudu, kad yra labai daug žmonių, kuriem patiem meilė ir seksas yra tas pats dalykas, ir ne gerąją prasme, kad jie nori užsiimti seksu su tuo, kurį jie myli, bet mylėti tą, su kuriuo užsiima seksu.

Nė viena seksualumo strategija nėra geresnė ar blogesnė - kiekviena jų tinka vienam ar kitam žmogui, vienai ar kitokiai gyvenimo aplinkai, išorės ir vidinio pasaulio resursams. Svarbiausia nemeluoti pačiam sau.

Rodyk draugams

Gairės : , , , , , , , , | komentarai (13)

Štai ir baigėsi mano pirmas “gyvas” piešimas :3 ^_^
Kadangi žiūrovų buvo (o tuo aš be galo džiaugiausi), tai keliem iš jų nupiešiau piešinius:

Drakonas Pūkiui
Drakonas Pūkiui. Ar žinote, kad “pukis” latviškai reiškia drakoną? :> Ironiška, tiesa? XD XD XD Šitas drakonas yra labai nepatenkintas, kad jį fotografuoja :<

Drakonas Lemoniai
Nespalvotas, nes Lemonia mano, jog nespalvoti mano darbai atrodo geriau :>

Tai tiek : >
Visi piešiau valandą su trupučiu ;D bei chat’inausi >_>

DAR:

Kitą šeštadienį, liepos 11d, pasiimi krepšį, įsidedi maisto, patiesaliuką atsisėsti, maudymosi kostiumėlį ir rankšluostį (jei norėsi maudytis), popieriaus ir pieštukų. 7:15 ryte būni Vilniaus traukinių stotyje prie Lietuvos geležinkelio modeliukų stendo. Važiuojam į Trakus, kur džiaugsimės oru, piešime, draugausime, valgysime, plaukiosime vandens dviračiais (ar valtim) ar eisim maudytis :> Darysim antrą art jam’ą ^o^ Šiais metais neregistruoju kas dalyvauja, kas ne - jei norėsit, ateikit, jei ne - tai ne ^_^
ps - aš taškausi
pss - pasiimkit kremą nuo saulės ir nepamirškit trintukų

Rodyk draugams

Gairės : | komentarai (9)